33 NIEDZIELA ZWYKŁA Rok A 19 listopada 2023 r.

 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 7:00 zostały poświęcone opłatki wigilijne, które można nabyć w kościele za dobrowolną ofiarę. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cel remontu dachu naszego kościoła.
 2. Dzisiaj Adam zaprasza młodzież z klas VIII na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem po Mszy św. o godz. 17:00.
 3. W dzisiejszą niedzielę Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży po każdej Mszy św. zbiera ofiary do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „Polak z sercem”. Celem tej akcji jest pomoc Polakom zamieszkującym kresy wschodnie, którzy często nie otrzymują pomocy od władz terytorialnych.
 4. W poniedziałek, 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, powstańca styczniowego, karmelity, niezwykłego spowiednika.
 5. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 20 listopada, zapraszamy członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 17:00.
 6. We wtorek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania NMP.
 7. W środę, 22 listopada, wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.
 8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.
 9. W czwartek po Mszy św. o godz. 7:00 rozpocznie się całodzienna Adoracja Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
 10. W piątek, 24 listopada, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy, pierwszych męczenników wietnamskich, którzy zginęli w czasie prześladowań na przełomie XVIII i XIX wieku.
 11. W sobotę, 25 listopada, młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaprasza na adorację dla młodzieży w przeddzień Światowego Dnia Młodzieży po Mszy św. o godz. 17:00. Temat Adoracji: „Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię Moje, tam jestem pośród nich”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie młodzież z klas VII i VIII, która przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania.
 12. Zapraszamy na Rekolekcje dla Małżeństw w dniach 24 – 26 listopada br. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek, 24 listopada, o godz. 18:00 w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Gołdapi.
 13. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu animowana przez Wspólnotę Krwi Chrystusa.
 15. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, zapraszam drugą grupę dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 5 kandydujące do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców na katechezę parafialną po Mszy św. o godz. 12:30.
 16. Przyjdź i posłuchaj Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym. Ona może zmienić Twoje życie. Bogu na Tobie zależy. Bóg kocha Ciebie takiego, jakim jesteś. Bóg chce spotkać się z Tobą w katechezach i chce dać Ci nowe życie. Zapraszamy na katechezy w poniedziałek i czwartek o godz. 18:00, w salce parafialnej.
 17. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 18. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Janina Urynowicz. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.