NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY Rok B 26 maja 2024 r.

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych do 31 maja, które odprawiamy o godz. 16:30, przed wieczorną Eucharystią.
 2. Dzisiaj przypada święto naszych kochanych mam. Modlimy się za wszystkie mamy: żyjącym wypraszamy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 3. W środę, 29 maja, w liturgii Kościoła patronuje św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, która podjęła się kształtowania właściwych postaw u młodego pokolenia.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.
 5. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: godz. 7:00, 9:00, 10:00 (dojazd w Kozakach) i 17:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11:00 i 12:30. Po Eucharystii o godz. 10:30 na Placu Zwycięstwa wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszego miasta. Bardzo proszę o przygotowanie trzeciego ołtarza przy drogerii „Natura” Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Adoramus” oraz czwartego ołtarza przy kościele Św. Leona Wielkiego Wspólnotę Krwi Chrystusa. Proszę również o przygotowanie do procesji chorągwi. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziców do udziału w procesji Bożego Ciała: dziewczynki pierwszokomunijne zapraszamy do sypania kwiatków, a chłopców pierwszokomunijnych do niesienia różańca.
 6. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 7. W piątek dyspensa…
 8. W sobotę, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, filozofa i męczennika, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu posiadamy pierwsze opisy przebiegu Eucharystii.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: to sobotnie połączymy z nabożeństwem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 10. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:30 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic Różańca świętego.
 11. Życzliwością i modlitwą otaczamy wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły śp. Zofia Budlewska, śp. Maria Rokosz oraz śp. Jadwiga Żylińska. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.