NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY Rok A 4 czerwca 2023 r.

  1. Dzisiaj kończą się Misje Święte prowadzone przez Ojców Redemptorystów.
  2. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 9:00.
  3. W poniedziałek, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  4. W środę, 7 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.
  5. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: 7:00, 9:00, 10:00 (dojazd w Kozakach), 12:00 i 17:00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy Świętej o godz. 12:00 z kościoła Św. Leona Wielkiego do kościoła NMP Matki Kościoła ulicami: Wojska Polskiego, Królewiecka, Plac Zwycięstwa, Lipowa, Żeromskiego. Za procesję Bożego Ciała w tym roku odpowiedzialna jest nasza parafia. Bardzo proszę o przygotowanie procesji. Bardzo proszę o przygotowanie pierwszego ołtarza przy plebanii Wspólnotę Krwi Chrystusa oraz drugiego ołtarza przy drogerii „Natura” Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Adoramus”.
  6. Od piątku, 9 czerwca, przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.
  7. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy gościli w naszej wspólnocie młodzież z Ełku, która będzie zbierała ofiary pieniężne przed kościołem na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie (Portugalia).
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Anna Jurewicz, śp. Wojciech Napierski, śp. Ryszard Iwan oraz śp. Józef Zaborowski. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.