26 Niedziela Zwykła Rok C 25 września 2022 r.

Przyjdź i posłuchaj Dobrej Nowiny, ona może zmienić Twoje życie. Bogu na Tobie zależy. Bóg nie po to posłał Swojego Syna Jezusa Chrystusa, aby potępić ludzi, ale aby ich zbawić. On kocha Ciebie takiego, jakim jesteś. Bóg chce spotkać się z Tobą, chce dać Ci życie. „Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną” (Ap 3,20). Zapraszamy na Katechezy Wtajemniczenia Chrześcijańskiego dla wierzących i niewierzących, dla dorosłych i młodzieży, we wtorki i czwartki, o godz. 18:00.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu animowana przez Wspólnotę Krwi Chrystusa.
 2. Dzisiaj zbieramy ofiary na tacą na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 3. W poniedziałek, 26 września, po Mszy św. o godz. 17:00, zapraszam na spotkanie organizacyjne wszystkich katechetów pracujących w szkołach podstawowych.
 4. We wtorek, 27 września, wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo (1581-1660), prezbitera, założyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patrona dzieł miłosierdzia.
 5. W środę, 28 września, wspomnienie Świętego Wacława, księcia czeskiego, męczennika za wiarę, patrona Czech.
 6. W środę, 28 września, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.
 7. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
 8. W czwartek, 29 września, po Mszy św. o godz. 7:00 rozpocznie się całodzienna Adoracja Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
 9. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński. Pozostawił nam ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
 10. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym. Różaniec będziemy odmawiać w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 9:00. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.
 11. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji.
 12. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17:00.
 13. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.
 14. Najbliższa niedziela, 2 października, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz zmiana tajemnic Różańca świętego.
 15. W niedzielę, 2 października, zapraszamy młodzież z klas VIII na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem po Mszy św. o godz. 17:00.
 16. W przyszłą niedzielę, 2 października, będziemy zbierać ofiary na tacę na nową tapicerkę na ławkach w naszym kościele.
 17. W niedzielę, 9 października, zapraszamy dzieci z klas III kandydujące do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30.
 18. Parafialny Zespół Caritas ogłasza, że żywność w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 będzie wydawana osobom zgłoszonym w następujących dniach: piątek (30 września) w godz. 9:00 – 12:00; sobota (1 października) w godz. 9:00 – 12:00; poniedziałek (3 października) w godz. 9:00 – 11:00.
 19. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.